Σύνδεσμος δεδομένων βίντεο UAV Mini Long Range FHSS MANET AES256 Ευαισθησία λήψης -100dBm 2.5MHz εύρος ζώνης 2.5/5.0/10.0/20.0MHz
Εισαγωγή
Το MANET9403 είναι ένα ανθεκτικό mini MANET (Mobile Ad Hoc Network) πομποδέκτης ειδικά σχεδιασμένο για μετάδοση δεδομένων βίντεο UAV. Βασισμένο σε λύση FPGA, υποστηρίζει FHSS (Frequency Hopping) και IFS (Intelligent Frequency Selection). Προσφέρει πλήρη ισχύ εξόδου 4 watt. Είναι ιδανικό για μια ποικιλία τακτικών αναπτύξεων mesh όπως Δημόσια Ασφάλεια, Ένοπλη Αστυνομία, Έλεγχος Πυρκαγιών και Στρατός. Η δυνατότητα πολλαπλών άλματος μπορεί να αυξήσει σημαντικά την απόσταση μετάδοσης, κάθε άλμα μπορεί να καλύψει 50-120km αέρος-αέρος (LOS). Ο ρυθμός δεδομένων έως και 56Mbps του επιτρέπει να μεταδίδει βίντεο, δεδομένα και ήχο ταυτόχρονα εύκολα. Η κρυπτογράφηση AES256 εξασφαλίζει την ασφάλεια της μετάδοσης δεδομένων.
Χαρακτηριστικά
■ Υποστηρίζει Mobile Ad Hoc Network (MANET)
■ Συχνότητα 1300-1500MHz (70MHz-6GHz προσαρμόσιμο)
■ Υποστηρίζει FHSS και IFS (Intelligent Frequency Selection)
■ Κρυπτογράφηση AES128/AES256 ως προαιρετική
■ 2x2W ισχύς εξόδου
■ 48/56/112Mbps ρυθμός δεδομένων ως προαιρετικός
■ 2/4/8/32/64/128/256 κόμβοι ως προαιρετικοί
■ Υποστηρίζει GPS/BD/GLONASS (GNSS)
■ Πλήρης διαφανής μετάδοση δεδομένων IP
■ Υποστηρίζει διαχείριση Web
■ Το API είναι διαθέσιμο για περαιτέρω ανάπτυξη
Προδιαγραφές
| Παράμετροι RF | |
| Προεπιλεγμένες συχνότητες | 1300-1500MHz (70MHz-6GHz προσαρμόσιμο) |
| Εύρος ζώνης καναλιού | 2.5M/5M/10M/20MHz (40MHz προαιρετικό) |
| RF Waveform | TDD-COFDM (2T2R) |
| Ισχύς εξόδου | 2x2W, ρυθμιζόμενο βήμα 1dBm |
| Ευαισθησία λήψης | -100dBm@2.5MHz |
| Τύπος διαμόρφωσης | BPSK/QPSK/16QAM/64QAM (προσαρμοστικό) |
| FHSS | Προαιρετικό (>1000 άλματα/s) |
| IFS | Προαιρετικό |
| Παράμετροι δικτύου | |
| Μέγεθος δικτύου | 2/4/8/32/64/128/256 κόμβοι ως προαιρετικοί |
| Δυνατότητα πολλαπλών άλματος | 15 άλματα (σύντομο μήνυμα); 10 άλματα (φωνή); 8 άλματα (βίντεο) |
| Εμβέλεια |
70-120km (Air-to-Air LOS) 30-50km (Ground-to-Ground LOS) |
| Ρυθμός δεδομένων |
48Mbps@20MHz; 56Mbps@20MHz; 112Mbps@40MHz |
| Καθυστέρηση | 7ms@2.5MHz/άλμα |
| Ταχύτητα κίνησης | >1000km/h |
| Χρόνος εκκίνησης | 27s |
| Τοποθέτηση | GPS/BD/GLONASS (GNSS) |
| Χρόνος πρόσβασης στο δίκτυο | <1s |
| Επέκταση δικτύου | WIFI AP |
| Ηλεκτρικές παράμετροι | |
| Τάση λειτουργίας | 12-36V DC |
| Κατανάλωση ρεύματος | ≤25W |
| Φυσικό/Περιβάλλον | |
| Βάρος | 300g / 330g |
| Διαστάσεις | 104*76*38mm |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C~70°C |
| Διεπαφή | |
| Διεπαφή LAN | *1 |
| Σειριακή διεπαφή | RS232*1 (Ή TTL) |
Περιγραφή διεπαφής
![]()
① Διεπαφή κεραίας MESH-2, SMA F
② Διεπαφή κεραίας WIFI/LoRa, SMA F
③ Διεπαφή εισόδου HDMI, Mini HDMI
④ Διεπαφή κεραίας GPS, SMA F
⑤ Διεπαφή κεραίας MESH-1, SMA F
⑥ Οπή στερέωσης x4
⑦ Διεπαφή LAN/TTL (σύνδεσμος J30J-15TJ, PIN 1, 2, 3 και 4 για LAN, PIN 5, 6 και 7 για TTL GND, TX και RX)
⑧ Διεπαφή εισόδου ρεύματος (XT60)
⑨ Δείκτης σήματος
| SNR | Ποιότητα σύνδεσης | Χρώμα τοπολογίας |
| SNR ≥ 17 | Εξαιρετικό | Σκούρο πράσινο |
| 12 ≤ SNR < 17 | Καλό | Ανοιχτό πράσινο |
| 7 ≤ SNR <12 | Καλό | Κίτρινο |
| 2 ≤ SNR <7 | Μέτριο | Πορτοκαλί |
| -10 < SNR <2 | Κακό | Κόκκινο |
| SNR = -10 | Αποσυνδεδεμένο | Δεν υπάρχει |
Σχετικά με το LinkAV
Youtube | Επίσημος ιστότοπος | LinkedIn | Facebook
Ιδρύθηκε το 2005, η LinkAV αφιερώνεται στο σχεδιασμό και την κατασκευή συστημάτων ασύρματης μετάδοσης βίντεο/δεδομένων, συμπεριλαμβανομένων των σειρών COFDM, IP MESH και 4G-LTE, με μια ομάδα επαγγελματιών μηχανικών για την παροχή εξατομικευμένης υπηρεσίας (OEM). Η LinkAV εξυπηρετεί μια ποικίλη, απαιτητική πελατειακή βάση από την αστυνομία/ έως τους απλούς πολίτες, από UAV έως UGV/Robots, από πεδία πετρελαίου έως δάση, από το εξωτερικό έως την ηπειρωτική Κίνα.
Η LinkAV είναι ένας κορυφαίος κατασκευαστής (OEM) στην Κίνα καινοτόμων συστημάτων επικοινωνιών και πληροφοριών. Τα προηγμένα συστήματα σύνδεσης δεδομένων μας είναι ιδανικά για κρίσιμες επικοινωνίες σε μη επανδρωμένα συστήματα όπως μη επανδρωμένα οχήματα εδάφους (UGV), μη επανδρωμένα εναέρια οχήματα (Drones, UAVs) και μη επανδρωμένα οχήματα επιφανείας (USVs) και έχουν σχεδιαστεί με γνώμονα την φορητότητα και την αξιοπιστία.
Τα πλεονεκτήματά μας
■ Πάνω από 15 χρόνια εμπειρίας σε λύσεις ασύρματων επικοινωνιών.
■ Υψηλή ποιότητα προϊόντων, ανταγωνιστική τιμή και χαμηλό MOQ
■ Εξαιρετική ομάδα τεχνικής υποστήριξης πριν και μετά την πώληση.
■ Γρήγορη ανταπόκριση και γρήγορη παράδοση.
■ Υποστήριξη OEM.
Συχνές ερωτήσεις
Ε1: Είστε κατασκευαστής ή εμπορική εταιρεία;
Είμαστε επαγγελματίας κατασκευαστής που ειδικεύεται σε συστήματα ασύρματης μετάδοσης.
Ε2: Γιατί πρέπει να σας επιλέξω;
Θα λάβετε ανταγωνιστική τιμή, κορυφαία ποιότητα, ικανοποιητική εξυπηρέτηση και μεγάλη εγγύηση.
Ε3: Τι είδους υπηρεσία προϊόντος μπορώ να έχω;
Υπηρεσία OEM & ODM.
Ε4: Τι είδους εγγύηση προσφέρετε;
Προσφέρουμε εγγύηση ενός έτους και δια βίου συντήρηση.
Ε5: Ποιοι είναι οι όροι πληρωμής;
Δεχόμαστε τραπεζική μεταφορά, PayPal ή πληρωμή με μετρητά.
Ε6: Συσκευασία & Αποστολή;
Ουδέτερο καφέ χαρτοκιβώτιο & Αποστολή μέσω DHL, FedEx, UPS, TNT ή αεροπορικώς/δια θαλάσσης.
Ε7: Πόσος χρόνος χρειάζεται για την παράδοση;
1-3 εβδομάδες για κανονικό μοντέλο και 3-5 εβδομάδες για προσαρμοσμένο μοντέλο.
Ε8: Μπορώ να παραγγείλω 1 δείγμα για δοκιμή;
Ναι, καλωσορίζουμε την παραγγελία δείγματος, τα μικτά δείγματα είναι αποδεκτά.
Ε9: Έχετε όριο MOQ;
Δεν υπάρχει όριο, 1 τεμ είναι αποδεκτό.
Ε10: Είναι εντάξει να εκτυπώσω το λογότυπό μου στο προϊόν;
Ναι, παρακαλούμε ενημερώστε μας επίσημα πριν από την παραγωγή και επιβεβαιώστε πρώτα το σχέδιο
Συνολική Αξιολόγηση
Εικόνα βαθμολόγησης
Ακολουθεί η κατανομή όλων των αξιολογήσεωνΌλες οι κριτικές